Edukira joan

Cavarzere

Cavarzere
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Veneto
Italiako hiri metropolitarraVeneziako Hiri Metropolitanoa
Izen ofizialaCavarzere
Posta kodea30014
ISTAT kodea027006
HerriburuaCavarzere
Geografia
Koordenatuak45°08′13″N 12°04′54″E / 45.137014°N 12.081714°E / 45.137014; 12.081714
Mapa
Azalera140,44 km²
Altitudea4 m
MugakideakAdria, Agna, Anguillara Veneta, Chioggia, Loreo, Pettorazza Grimani, San Martino di Venezze eta Cona
Demografia
Biztanleria12.741 (2023ko urtarrilaren 1a)
alt_left 6.701 (%52,6) (%50,9) 6.480 alt_right
Dentsitatea91 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0426
Hiri senidetuakCassino, Cugnaux, Valinhos eta Settimo Torinese
Katastro kodeaC383
Sailkapen sismikoa4 (Oso txikia)
MatrikulaVE
comune.cavarzere.it

Cavarzere Italiako udalerri bat da. Veneziako probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 12.741 biztanle ditu, 140,44 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Adria, Agna, Anguillara Veneta, Chioggia, Loreo, Pettorazza Grimani, San Martino di Venezze eta Cona.

BiztanleriaUrtea12.00015.00018.00021.00024.00027.00030.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 6.335 gizon, 6.395 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.09
0.09
 
95-99
 
0.63
0.92
 
90-94
 
2.33
2.65
 
85-89
 
4.50
4.01
 
80-84
 
4.77
6.60
 
75-79
 
7.19
6.80
 
70-74
 
7.38
7.56
 
65-69
 
9.12
8.54
 
60-64
 
8.80
8.86
 
55-59
 
8.29
8.27
 
50-54
 
7.63
7.06
 
45-49
 
6.33
5.54
 
40-44
 
5.13
5.08
 
35-39
 
4.57
4.39
 
30-34
 
3.63
4.94
 
25-29
 
3.85
4.67
 
20-24
 
3.55
4.28
 
15-19
 
3.94
3.95
 
10-14
 
3.25
3.17
 
5-9
 
2.85
2.62
 
0-4
 
2.17
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 7.322 etxebizitza zeuden: 5.581 (% 76,2) okupatuta eta 1.741 (% 23,8) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 81,2 jabetzan zeuden, % 15,1 alokairuan eta % 3,8 beste titulu batekin.

7.322etxebizitza (2021)
5.581okupatuak
1.741hutsik (% 23,8)

Erabilera (2021)

5.581
1.741
Okupatuak (5.581)Hutsik edo ez-okupatuak (1.741)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

81,2
15,1
Jabetzan (81,2)Alokairuan (15,1)Beste titulu batekin (3,8)

2024an 5.726 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.879 (% 32,8) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,2 kide zeuden.

5.726etxegune (2024)
1.879pertsona bakarrekoak (% 32,8)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.879
2 kide1.887
3 kide1.163
4 kide583
5 kide edo gehiago214

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]