Edukira joan

Fontana Liri

Fontana Liri
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Lazio
ProbintziaFrosinoneko probintzia
Izen ofizialaFontana Liri
Posta kodea03035
ISTAT kodea060036
Geografia
Koordenatuak41°37′00″N 13°33′00″E / 41.6167°N 13.55°E / 41.6167; 13.55
Mapa
Azalera16,11 km²
Altitudea150 m
MugakideakArpino, Rocca d'Arce, Arce, Monte San Giovanni Campano eta Santopadre
Demografia
Biztanleria2.693 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea167 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0776
Katastro kodeaD667
Sailkapen sismikoa2A  
MatrikulaFR
comunefontanaliri.fr.it

Fontana Liri Italiako udalerri bat da. Frosinoneko probintzian kokatuta dago, Lazio eskualdean. 2.693 biztanle ditu, 16,11 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Arpino, Rocca d'Arce, Arce, Monte San Giovanni Campano eta Santopadre.

BiztanleriaUrtea2000250030003500400045001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 1.261 gizon, 1.328 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.30
0.16
 
95-99
 
0.60
0.63
 
90-94
 
1.43
3.09
 
85-89
 
3.61
3.25
 
80-84
 
3.46
6.74
 
75-79
 
8.89
6.74
 
70-74
 
7.61
6.74
 
65-69
 
7.00
8.33
 
60-64
 
7.98
7.38
 
55-59
 
7.76
6.90
 
50-54
 
6.70
6.98
 
45-49
 
7.15
6.50
 
40-44
 
6.78
5.79
 
35-39
 
5.57
5.55
 
30-34
 
4.44
4.68
 
25-29
 
3.09
3.89
 
20-24
 
3.92
4.84
 
15-19
 
4.14
4.36
 
10-14
 
4.07
4.04
 
5-9
 
2.71
3.41
 
0-4
 
2.79
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 2.115 etxebizitza zeuden: 1.301 (% 61,5) okupatuta eta 814 (% 38,5) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 89 jabetzan zeuden, % 5,8 alokairuan eta % 5,2 beste titulu batekin.

2.115etxebizitza (2021)
1.301okupatuak
814hutsik (% 38,5)

Erabilera (2021)

1.301
814
Okupatuak (1.301)Hutsik edo ez-okupatuak (814)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

89
Jabetzan (89)Alokairuan (5,8)Beste titulu batekin (5,2)

2024an 1.307 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 596 (% 45,6) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2 kide zeuden.

1.307etxegune (2024)
596pertsona bakarrekoak (% 45,6)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide596
2 kide330
3 kide205
4 kide136
5 kide edo gehiago40

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]